Pielgrzymkacz

Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego na Jasnej Górze, zgromadziło się ponad 2000 kobiet, aby wraz z Maryją przyzywać obecności Ducha Świętego, a pośród nich była obecna nasza Siostra Monika Wodzińska i 31 Pań z archidiecezji poznańskiej.

Kanwą konferencji dla kobiet, którą wygłosiła s. Gaudia Skass ISMM, były słowa z dzienniczka św. Siostry Faustyny: „Pójdę ufna za Tobą”. S. Gaudia dotykając tematu kobiecego lęku, który wpisany jest w naturę kobiety, podkreśliła, iż iść za Jezusem ufnie i wiernie można tylko wtedy, kiedy zna się Go osobiście i we się kim jest ten, który zaprasza do drogi.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Artur Ważny, który w czasie wygłoszonej homilii wspomniał, że Duch Święty nie odgrywał „jakiejś roli” w życiu Maryi, ale był jego głównym Reżyserem. Wspomniał, iż to właśnie On czyni życie każdej z kobiet jedynym i niepowtarzalnym, czyni je przygodą – niespodzianką do odkrycia.

W czasie pielgrzymki miała także miejsce modlitwa różańcowa oraz odnowienie zawierzenia się Matce Bożej – Oblubienicy Ducha Świętego. Wspólnie spędzony czas był inspiracją do duchowego i ludzkiego rozwoju.

Możliwość komentowania została wyłączona.