Dziendzieckam

Dzień Dziecka z Siostrami Misjonarkami

To był kolejny wspaniały Dzień Dziecka. 2 czerwca nasz dom w Morasku odwiedziło ok. 100 dzieci wraz ze swoimi najbliższymi, by wziąć udział we wspólnych zabawach, konkursach z nagrodami i wielu ciekawych atrakcjach.

Do samego końca zmieniająca się pogoda trzymała nas w napięciu, czy się uda… Ostatecznie „okienko pogodowe” trwało wystarczająco długo, by pomiędzy jednym a drugim deszczem skorzystać z przygotowanego programu. Spotkanie zaczęliśmy od modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Potem w planie znalazły się m.in. tradycyjne do zdobycia konkurencje, jak zadania sportowe, czy plastyczne, następnie puszczanie baniek mydlanych, zabawa z chustą, przejażdżka łódką oraz gra w siatkówkę. W tym roku nowością dla dzieci była możliwość przejażdżki na konikach, co mogło mieć miejsce dzięki życzliwości pobliskiej Stajni Lajkonik z Poznania. Kolejka do Nomena i Mirabelki była bardzo długa, bo i okazja wyjątkowa.

Podczas Dnia Dziecka z Misjonarkami zostały również rozdane nagrody za ogłoszony kilka tygodni wcześniej konkurs na przedstawienie jednego z wezwań Litanii Loretańskiej. Na wystawie składającej się z prac było widać, że wszyscy autorzy włożyli w nie wiele trudu i pomysłowości, dlatego naprawdę ciężko było wyłonić jednego zwycięzcę. Nowością Dnia był też konkurs rodzinny, jednak wiosenna burza nie pozwoliła nam go już dokończyć i choć był to ciepły deszcz, trzeba było kończyć zabawę.

Dziękujemy dobremu Bogu za błogosławieństwo spotkania. Dziękujemy też wszystkim, którzy odwiedzili nasz klasztorny ogród i swoją obecnością przyczynili się do tego, by dzieci, ich rodziny, ale także siostry misjonarki jako gospodarze miejsca mogli w tej wyjątkowej wspólnocie przeżyć wiele radości.

Możliwość komentowania została wyłączona.