Pielgrzymkag

Parafia w Goleniowie na czerwcowych szlakach pielgrzymkowych

W pierwszą sobotę miesiąca (1 czerwca) po raz trzeci wyruszyliśmy z parafii św. Katarzyny w Goleniowie w drogę do Królowej Polski w Krępsku, pielgrzymując w intencji naszych rodzin. Przez dziewięć kilometrów, w promieniach czerwcowego słońca, wędrowało ok. 150 osób, niosąc w sercu wiele próśb, podziękowań, nade wszystko swoich bliskich. Tym razem wraz z parafianami pielgrzymowała także s. Joanna i s. Maja.

Pielgrzymowaliśmy pod hasłem „Przez Krzyż, do Nieba, z Maryją”, śpiewając, modląc się na różańcu, wsłuchując się także w konferencję, którą w tym roku wygłosił ks. Rafał Sorkowicz TChr.

Około godz. 10:40 dotarliśmy do celu. Powitali nas cudowni mieszkańcy Krępska, na czele z ks. Pawłem. Po Mszy Świętej w Sanktuarium Królowej Polski, przy kościele, mogliśmy jak co roku, zakosztować serdeczności Parafian i ich Pasterzy, którzy nakarmili i wzmocnili pielgrzymów pysznymi ciastami, słodkościami, kawą, herbatą, napojami. Jeszcze raz dziękujemy kapłanom i parafianom z Krępska za piękną chrześcijańską gościnność. Cieszymy się, że pielgrzymka do Krępska w pierwszą sobotę miesiąca, pomału wpisuje się w tradycję naszej parafii.

W poniedziałek 3 czerwca odbyła się druga pielgrzymka – tym razem autokarowa do Matki Bożej Cierpliwie słuchającej w Rokitnie. Wraz z ks. Maciejem Onaszkiewiczem TChr, s. Joanną, s. Moniką i s. Mają uczestniczyły w niej dzieci z klas 3, a także ich rodzice lub dziadkowie. Pielgrzymowaliśmy do Maryi, aby powierzyć Jej siebie i podziękować Jezusowi za dar I Komunii Świętej. Prosiliśmy też, aby Ona pomogła nam kochać Jezusa, tak jak Ona go kochała. Po Eucharystii był czas na zakup pamiątek, zabawę na placu zabaw i obiad. Na zakończenie pielgrzymki zebraliśmy się pod figurą Matki Bożej, by odmówić litanię loretańską.

Bogu niech będą dzięki za ten wyjątkowy czas i wszystkie łaski, jakimi nas obdarzył przez wstawiennictwo Matki Bożej. 

Możliwość komentowania została wyłączona.