Ottonutkip

Podróż Ottonutek do Paryża

Na przełomie kwietnia i maja grupa dziewczynek z Ottonutek wraz s. Teresą, s. Martą, ks. Bogumiłem oraz pozostałymi opiekunami udała się na wycieczkę do Paryża. Inspiracją do tej podróży było zaproszenie otrzymane od ks. Jarosława Kocha SChr (obecnie posługującego w podparyskim Aulnay-sous-Bois), który przed kilkoma laty uczestniczył w zakładaniu naszej scholki w Pyrzycach.

Podjęliśmy wyzwanie i udało się!!! Niedzielę przeżyliśmy na Polskiej Misji Katolickiej w Aulnay-sous-Bois. Śpiewałyśmy na niedzielnych Mszach świętych, a ks. Bogumił głosił Słowo. Spędziliśmy również czas z Polakami, którzy mieszkają w tej parafii. Pozostałe dni wykorzystaliśmy na zwiedzanie Paryża oraz zabawę w Disneylandzie. Byliśmy pod Wieżą Eiffla, udało się nam wejść na Łuk Triumfalny i stamtąd podziwiać panoramę miasta, odwiedziliśmy Bazylikę Sacre Coeur oraz kościół Cudownego Medalika na Rue du Bac. To była wspaniała przygoda, która w naszych sercach zostawi swój ślad.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu za to, że nas chronił w czasie tak dalekiej podróży, że dał nam piękną pogodę. Wyjazd był możliwy i tak udany dzięki życzliwej pomocy wielu osób. Dziękujemy.

Możliwość komentowania została wyłączona.